RAK

MAGIC-LINEN

STAR-GLAS

MIRACLE-LAMP

ANCAP

QTESSENCE

ARTHUR-KRUPP

 

JAK POUŽÍVAT ESPRESSINU

Espressiny d´Ancap jsou originální miniaturní porcelánové konvičky na vaření skvělé silné kávy. Jsou vhodné jako mimořádně fascinující dárek. Každou přípravu Vaší kávy promění v nevšední zážitek. Espressiny d´Ancap se vyrábějí v devíti různých tvarech a v mnoha designech barevného provedení.

Návod na přípravu kávy v porcelánovém kávovaru Ancap

Před prvním použitím si nejprve v klidu pečlivě PŘEČTĚTE CELÝ NÁVOD! Pokud čemukoli neporozumíte, zavolejte nám.

Porcelánové espressiny d´Ancap jsou určeny pouze pro přípravu kávy espresso z namleté pražené zrnkové kávy.

První použtí: všechny díly espressiny pečlivě umyjte pod tekoucí vodou. Při prvním vaření nepoužívejte kávu – nechte překapat pouze čistou vodu. Dodržením tohoto postupu vyčistíte z espressiny případné zbytky prachu a nečitstot z výroby.


1a2 espressine voda 3 espressine kava 4 espressine cele
1. Espressinu rozeberte na 3 díly – porcelánovou konvičku, sítko a spodní nerezovou část.
2. Do spodní kovové části espressiny nalejte vodu, těsně pod ventil nebo k vyznačené rysce.
3. Do sítka nasypte hrubě mletou kávu. Kávu nepěchujte, pouze zarovnejte, varem nabyde!

TIP: K dosažení kýženého výsledku doporučujeme použít pouze kvalitní druhy kávy určených pro Espresso (jsou hruběji namlety).

4. Celý kávovar uzavřete horním dílem a pevně  (ale s citem! ) utáhněte.

TIP: Pánové, dotažení je velmi jemné, není to součástka rypadla!


5a6 espressine plamen 7a8 espressine michani   9 espressine nalevani
5. Složenou espressinu postavte na sporák.
6. Pro dosažení typické chuti a vzhledu espressa „cream“ kávu vařte na mírném ohni. Voda ve spodní nádobě začne vřít a vroucí voda prochází přes kávu do horní porcelánové nádoby. Při varu konvička vydává charekteristický chrochtavý, bublavý zvuk. Jakmile zvuk ustane, Vaše espresso je hotové.
7. Konvičku okamžitě odstavte, aby se spodní nerezová nádoba nepřipálila!
8. Odklopte pokličku, kávu opatrně zamíchejte a ihned podávejte.
9. Celý kávovar je horký! I ouško, i poklička! Při nalévání kávy nebo pro jakoukoli manipulaci s kávovarem - espressinou rozhodně použijte kuchyňské chňapky! Horkou espressinu vždy stavte na podložku, jinak hrozí popálení desky stolu!

TIP: Espresso káva připravená v porcelánovém kávovaru d´Ancap si zachovává perfektní aroma a vůni. Vždy podávejte espresso v silnostěnných porcelánových šálcích s kulatým dnem. Pouze použitím těch správných šálků si Vaše espresso udrží tu správnou teplotu, chuť a aroma! Pro fajnšmekry nabízíme pokličky na šálky.

Na jakých tepelných zdrojích lze porcelánový kávovar d´Ancap používat?

Espressiny lze používat na plynu, sklokeramické desce, elektrických plotýnkách i na klasickém sporáku na pevná paliva. Téměř všechny espressiny na 4 porce lze používat na indukčních vařičích. Většina espressin na 2 porce není určena pro indukci.


Údržba italského kávovaru - espressiny d´Ancap

Espressinu rozeberte a čistěte až po kompletním vychladnutí celé nádoby! Nikdy neumývejte horkou nebo teplou espressinu studenou vodou. Nikdy nerozebírejte horkou espressinu! Vždy počkejte, až kávovar zcela vychladne. Studenou espressinu vždy opláchněte čistou vodou, zbavte zbytků kávy a usazenin. Horní porcelánovou část můžete mýt běžnými přípravky pro mytí nádobí. Kovové části nejsou určeny pro mytí v myčce nádobí. Z kovové nádobky vždy vylijte všechnu zbylou vodu. Všechny části espressiny vždy utřete dosucha čistou utěrkou.

TIP: Pokud jste skutečnými labužníky pak porcelánovou část nikdy nemyjte v myčce!!! Opravdu chutnou kávu získáte, pokud po použití vnitřní části kávovaru omyjete pouze čistou vodou. Dobře propláchněte filtry pod tekoucí vodou. Osušte.

UPOZORNĚNÍ: Kovové části espressin určených pro indukční vařiče (většina 4 porcových) je vyrobena z magnetické nerezavějící oceli. Kovové nádobky nejsou určeny pro dlouhodobé uchovávání vody! Při dlouhodobém a setrvalém uchovávání vody ve spodní kovové části může dojít k oxidaci kovu a nárůstu vodního kamene. Na tento jev, způsobený nevhodným používáním, se nevztahuje záruka!

Espressiny používejte pouze pro přípravu kávy, která je určena k rychlé okamžité spotřebě. Nejsou určeny na uchovávání uvařené kávy nebo vody.


Do espressiny nepatří instantní káva!

Záruka se nevztahuje na mechanicky poškozené části espressiny, či na poškození v důsledku použití espressiny v rozporu s návodem či zdravým rozumem.

Záruka se například nevztahuje na: rozbité, oštípané nebo poškrábané porcelánové části. Na zrezivělé, poškrábané, promáčklé či jinak mechanicky poškozené kovové části. Na stržený závit nebo připálenou kovovou část. Na upečenou těsnící gumu a přišlápnuté sítko se také záruka nevztahuje.

NÁHRADNÍ DÍLY: Pokud se Vám stane jakákoli katastrofa – rozbité víčko, zničená těsnící guma nebo sítko – objednejte si náhradní díl. Pro objednání náhradního dílu potřebujeme znát nejlépe typ (kód) a nebo velikost, tvar a případně barevný motiv na kávovaru (jakýkoli identifikující prvek, abychom se dopátrali, na jaký moka kávovar díl potřebujete).

Přejeme Vám příjemné chvíle strávené s vynikající chutí kvalitního silného espressa.